top of page

Розірвання шлюбу через суд

  • Фото автора: Діана Диких
    Діана Диких
  • 17 квіт.
  • Читати 2 хв

В певних випадках, розірвання шлюбу через органи РАЦС неможливі і прийдеться звернутись до суду.


У випадках, коли подружжя  має неповнолітніх дітей або не досягло згоди щодо припинення шлюбу - розірвання шлюбу можливе виключно у судовому порядку.

Розірвання шлюбу за рішенням суду відбувається у таких випадках:

а) подружжя має неповнолітніх дітей і подає спільну заяву до суду (крім випадків, коли один із подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним);

б) відсутня добровільна згода одного з подружжя на розірвання шлюбу;

в) один із подружжя, формально не заперечуючи проти розлучення, фактично ухиляється від його оформлення в органі державної реєстрації актів цивільного стану (наприклад, не подає спільну заяву);

г) місце перебування одного з подружжя невідоме.


Щодо процедури  розірвання шлюбу

Для ініціювання процесу розірвання шлюбу необхідно подати позовну заяву до суду. Така заява повинна відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України.

Зокрема, в позовній заяві мають бути вказані: відомості про подружжя, обставини, що підтверджують неможливість подальшого спільного життя, наявність (чи відсутність) дітей, а також інші обґрунтування розірвання шлюбу.


Варто звернути увагу, що шлюб вважається офіційно розірваним лише після набрання рішенням суду законної сили. Якщо апеляційна скарга не була подана, це відбувається через 30 днів після проголошення рішення суду.


Особливості розгляду справи:

Вибір конкретного способу розірвання шлюбу залежить від обставин: наявності неповнолітніх дітей, спорів щодо їхнього місця проживання, участі батьків у вихованні, поділу майна тощо. Суд під час розгляду справи також може враховувати емоційний стан сторін, тривалість шлюбу, фактичне припинення спільного проживання, наявність обмежувальних приписів, наявність інших судових рішень тощо.

 

Загалом, процес розірвання шлюбу через суд, в сьогоденних реаліях, займає приблизно 3-4 місяці. Після набрання Рішенням законної сили суд також зобов'язаний направити Рішення до органу РАЦС для внесення відповідних відомостей в реєстр.


Щоб уникнути процесуальних помилок та забезпечити ефективне ведення справи, рекомендуємо звернутися за професійною консультацією до компанії "ЮРДЕФЕНДЕР". Це дозволить вам зекономити час, зберегти спокій і підвищити шанси на позитивне вирішення справи в найкоротші терміни. Наш телефон +38 095 885 35 85.

© 2024 ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЮРДЕФЕНДЕР"

bottom of page