Притягнення до адміністративної відповідальності громадян відповідним ТЦК та СП
- Владімірова Ольга
- 15 квіт.
- Читати 2 хв
За порушення правил військового обліку можливе притягнення до адміністративної відповідальності.

Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності у виді адміністративного стягнення у розмірі, визначеному в ст.ст. 210, 210-1, 211 КУпАП.
Таке притягнення до адміністративної відповідальності здійснюється уповноваженими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Процедура складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення визначена в Інструкції зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою Наказом МОУ від 01.01.2024 року № 3.
Так, нормативно-правовими актами врегульовано, що протокол складається уповноваженою особою ТЦК та СП українською мовою у двох примірника, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Винятком є випадки, коли особа, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце розгляду справи щодо адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 КУпАП, в особливий період не з’явилась без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК та СП, протокол не складається.
У протоколі зазначається: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативно-правовий акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, імена, по батькові (за наявності), адреси свідків (якщо вони є); пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови від підпису, про це зазначається у протоколі.
Складений протокол та матеріали про адміністративне правопорушення формуються у справу про адміністративне правопорушення, яка подається на розгляд керівнику ТЦК та СП.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову про накладення адміністративного стягнення або постанову про закриття справи.
Копія постанови протягом трьох днів вручається або надсилається особі, щодо якої цю постанову винесено. Копія постанови вручається особі, притягнутій до адміністративної відповідальності, особисто під підпис. У постанові зазначається дата її вручення і ставиться підпис правопорушника. У разі якщо копія постанови надсилається поштою, про це робиться відповідна відмітка у справі, до якої долучається повідомлення про вручення поштового відправлення.
Постанова може бути оскаржена в порядку, визначеному статтями 287-289 КУпАП.
Якщо Вам необхідна допомога адвоката при складенні протоколу, розгляді справи про адміністративне правопорушення або оскарження постанови, адвокати компанії «ЮРДЕФЕНДЕР» допоможуть у цьому. Звертайтесь заповнивши форму на сайті або за вказаним телефоном.