top of page

Залишення місця ДТП

  • Фото автора: Олег Каченюк
    Олег Каченюк
  • 3 дні тому
  • Читати 2 хв

Дуже часто, паркуючись у дворі, на паркові магазину, заправці, водій транспортного засобу може непомітно «притерти» інше авто і дійсно цього не побачити і не відчути. Через пару годин або днів, такий водій отримує дзвінок: «Доброго дня. Вас турбує поліція».


Що робити в таких випадках?


Звісно, якщо Ви відчули контакт із іншим авто – НЕ залишайте місце ДТП. Навіть, якщо вважаєте, що «притерли» НЕ сильно – це все-одно ДТП. І покарання за ДТП та за залишення місця ДТП – дещо відрізняються. За ДТП менше, але про це нижче. Тому, поводьте себе як при ДТП: дочекайтесь водія і потім складіть Європротокол (особливості та нюанси Європротоколу дивіться тут), або ж викликайте поліцію. Якщо водій іншого авто не з’являється – просто викликайте поліцію.


Якщо вже сталось так, що Ви отримали дзвінок із поліції, то переховуватись не слід. Оскільки, машину можуть занести в базу розшуку і на першому ж блок-посту можуть виникнути проблеми.


Потрібно приїхати на запрошення поліцейського. Ознайомитись із матеріалами справи, із доказовою базою. Дуже добре, якщо є відео події. Обов’язково зіставте пошкодження свої та пошкодження іншого авто. Якщо вони не співпадають – тоді не визнавайте вину і вже в суді потрібно доводити невинуватість.


Якщо ж всі обставини та докази вказують на винність, ми рекомендуємо:

✅ визнавати вину, про що зазначити в Протоколі;

✅ зв’язатись із потерпілою стороною, перепросити та відшкодувати суму завданого збитку;

✅ взяти розписку про відсутність претензій та повне відшкодування;


і з цим вже з’являтись в суд.


Чому відшкодувати слід саме Вам, а не страховій компанії? Тому що, за Законом, при залишенні місця ДТП, страхова компанія якщо і виплатить відшкодування, в подальшому на дану суму пред’явить обґрунтовану претензію до Вас.


В любому випадку, по даній категорій справ, поліцейський лише складає протокол (а точніше – 2 протоколи: про ДТП та залишення місця ДТП) і направляє їх до суду.


Покарання за ДТП становить штраф 850 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року.


Залишення ж місця ДТП тягне за собою накладення штрафу в розмірі 3400 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб. Вирішує суд.


Якщо ж Ви визнаєте вину, до суду слід подати заяву про таке визнання із доказами відсутності претензій. В такому разі, скоріше за все (з урахуванням поглинання покарань), суд призначить штраф у розмірі 3400 гривень. В іншому випадку, можливе позбавлення права керування від 1 року (і це мінімально можливий строк за даною статтею).


Підсумовуючи, зверну увагу, що заявити про ДТП і оформити його за всіма правилами, аніж покинути місце зіткнення, – значно зекономить і Ваш бюджет, і час, і нервові клітини.


Якщо Ви скоїли ДТП або отримали вищеописаний дзвінок з поліції – компанія «ЮрДефендер» завжди готова надати професійну допомогу.

 
 

© 2024 ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЮРДЕФЕНДЕР"

bottom of page